“Поліцейський садок”

Площа — 0,9 га

Адреса —сквер в центрі Києва на перетині вулиць Івана Федорова, Велика Васильківська та Володимира Антоновича.

Назва «Поліцейський» закріпилося за цим маленьким парком через його розташування. Справа в тому, що поруч з парком в XIX столітті знаходилася будівля Поліцейської академії. З цієї ж вулиця Івана Федорова з 1850-х і до 1930-х також назвалася Поліцейська. У садку часто давав концерти духовий оркестр міської поліції, причому робив це абсолютно безкоштовно.

Відзначимо, що навколо вулиці і садка в середині XIX будувалося багато нових будинків, які заселяли переважно жителі Печерська.

Це місце пов’язане з іменами відомих діячів культури. Під час навчання в гімназії тут бував артист, поет і композитор Олександр Вертинський, а також письменник Олександр Купрін.

У центрі парку знаходиться дореволюційний литий фонтан – один з двох нині діючих в столиці малих фонтанів Термена, хоча спочатку їх було п’ять.

Сьогодні це один з найбільш охайних і доглянутих скверів столиці. Багато киян прогулюються ним по дорозі на роботу або повертаючись з неї. В обідню перерву парк наповнений відпочиваючими працівниками установ.

Інфраструктура:

На території парку є бювет, де жителі навколишніх будинків набирають воду, а також дитячий майданчик, заклад харчування та достатня кількість пакрових лав для відпочинку відвідувачів.

Цікаво!

У 2011 році в Поліцейському садку був відкритий пам’ятник національному герою Болгарії – Петко Воєводі (1844 – 1900), який деякий час проживав у Києві.

У 2014 році поряд з фонтаном був встановлений бокс з книгами в рамках проекту «Вільна бібліотека».

10 грудня 2016 року в парку був відкритий пам’ятний знак хачкар, встановленого вірменською громадою Києва.