Парк “Покол”

Площа — 49.9 га

Адреса — знаходиться в напрямку Столичного шосе.

Парк “Покал” є частино урочища Поколіть – складовї частини Голосіївського ландшафтного парку. Рослинність парку сформована існуючим лісовим масивом. Поблизу урочища знаходиться Лиса гора (історична місцевість міста, розташована на правому березі річки Либідь) і Корчувате (історична місцевість неподалік Жукового острова). До складу урочища входить півострів Галерний і навколишні території. Деякі фахівці вважають, що свою назву ця місцевість отримала в силу надмірної порізаності берегової зони Дніпра.

Урочище нерідко є улюбленим місцем для столичних рибалок. Береги каналу виглядають досить мальовничо, також тут тихо і спокійно. Іноді зустрічаються альтанки для сімейного та активного відпочинку. В кінці водойми розташовані дві платини:

– через одну вода впадає в Дніпро;

– через другу – в функціонуюче рибне господарство.

Цікаво!

На території урочища знаходиться київський водоспад. Дістатися до водоспаду можна пішки від метро Видубичі (вихід в сторону Дніпра). Далі вам треба йти вздовж Столичного шосе до довгого зеленого паркану.

У паркані (з боку траси) є хвіртки. Заходьте в другу за рахунком хвіртку, перетинаєте обгороджену територію і на територію урочища Поколіть, ви побачите відкриту частину каналу (близько 30 хвилин від метро).

Саме в цій частині каналу і красується водоспад, який по праву можна назвати природною пам’яткою столиці України.