Голосіївський парк культури і відпочинку ім. М.Т. Рильського

Площа — 140,9 га

Адреса — проспект Голосіївський

Один з найбільших парків культури та відпочинку в Києва закладено 1957 року (архітекторпи В.Є.Ладний, З.Г.Хлєбніков, Н.В.Пестріков) на базі лісового масиву в Голосіїво.

В 1960 році Голосіївський парк був оголошений пам’яткою садово-паркового мистецтва загальнодержавного значенія. Породний склад: ялівець, туя, граб, ялина, верба, тополя, дуб, береза, клен, бук, акація. У менш доступних ділянках збереглися вікові дуби і граби.

У Голосіївському парку розташовані окремі ландшафтні секції. Так, зокрема, між головним входом і павільйоном Молодіжний влаштована ділянка регулярного стилю – тут ростуть різноманітні види грабу, верби, ялини, тополі пірамідальної. Основним типом насаджень Голосіївского парку є грабова діброва. У парку присутні багатоярусні живоплоти, які чудово доповнюють картину лісу.

Композиційна основа парку — мальовнича Голосіївська долина

Родзинка парку – каскад з чотирьох ставків, які розташувалися вздовж долини струмочка Оріхуватка (або Горіхуватка) загальною площею близько 6 га.

Останній ставок розташований на іншому кінці парку (поруч з вул. Максима Рильського). Він найбільший. На його березі є станція прокату човнів і катамаранів, кафе, дитячий майданчик і картинги. Це місце подобається закоханим парочкам.

Інфраструктура:

На території парку є спортивний комплекс, зелений театр, дитячі майданчики, заклади харчування, бювети з артезіанською водою, громадська вбиральня, мотузковий парк, картинги, кінотератр під відкритим небом, човнова станція, екстримальна велотраса, прокат велосипеді; пам’ятники М.Рильському,  воїнам-афганцям, захисникам Києва. Сьогодні у Голосіївському парку багато охочих відпочити, сім’ї тут часто влаштовують пікніки, а для мандрівників – це приклад унікального природного парку в його первозданності.

Цікаво!

За історичними свідченнями, ліс у районі Голосієво було закладено архімандритом Києво-Печерської лаври Петром Могилою у 1631 році.

Під час Другої Світової війни територією Голосіївського лісу проходила лінія оборони Києва.

На території Голосіївського парку зберіглися рослини, занесені до Червоної Книги, також ця територія має досить багату фауну — понад десять видів рідкісних тварин.