Парк 1500-річчя м.Києва “Лиса гора”

Площа — 130.4 га

Адреса — історична місцевість у Києві. Розташована на південний захід від Видубичів на правому березі річки Либідь, між Теличкою, Саперною слобідкою і Багриновою горою. До неї прямують вулиці Лисогірська і Жигулівська.

У другій половині XIX століття (1872 р.) були зведені так звані Лисогірські укріплення Нової Печерської фортеці – Лисогірський земляний форт. До нашого часу збереглись вали та бастіони фортеці майже по всьому її периметрі. У 1897 р. Лиса гора стала приміським селищем, в радянські часи увійшла до території міста.

Цікаво!

Лиса гора є унікальним природним комплексом з багатим та різноманітним рослинним покривом, складеним, зокрема, рідкісними та малопоширеними видами, серед яких чотири види судинних рослин, занесених до Червоної книги України: ковила волосиста, коручка морозниковидна, лілія лісова, сон чорніючий та чимало рідкісних для Києва видів: шавлії лучна та дібровна, гвоздика перетинчаста, дзвоники сибірські, лещиця волотиста, півники угорські, скорзонера пурпурова. Це пояснюється сприятливими фізико-географічними умовами і тим, що ця територія мала особливий режим охорони – доступ населення на неї був заборонений. На жаль, впродовж останніх двох десятиріч ця територія зазнала досить значного антропогенного впливу.

Сучасна Лиса гора — місце зборів неоязичників, толкіністів, представників молодіжних субкультур.

Лиса гора потрапила у перелік семи найбільш містичних місць України.